Pożyczka rozwojowa dedykowana COVID-19, tylko do końca roku

Firmy z Dolnego Śląska, dotknięte negatywnymi skutkami wywołanymi pandemią coronawirusa, mają czas do końca roku, by wystąpić o Pożyczkę rozwojową II na obecnych warunkach, dedykowaną COVID-19. Pożyczka jest udzielana w ramach Dolnośląskiego Pakietu Gospodarczego. Pakiet ten zawiera różne formy bezpośredniego wsparcia finansowego dla dolnośląskich małych i średnich firm.

Pożyczka rozwojowa II – dla kogo?

Wsparcie finansowe do 1 mln. zł w postaci pożyczki na rozwój skierowane jest mikro, małych i średnich przedsiębiorstw z terenu województwa dolnośląskiego.

Na co można przeznaczyć pożyczkę rozwojową II?

Pożyczka rozwojowa, jak sama nazwa wskazuje, przeznaczona jest na rozwój przedsiębiorstwa, w tym na innowacje, rozbudowę przedsiębiorstwa  czy inwestycje. Wyjątkowo, z pożyczki rozwojowej firma będzie mogła sfinansować, w całości lub części, bieżące koszty działalności, w tym m.in.: wynagrodzenia brutto dla pracowników, w tym także należne składki do ZUS i US. Dzięki temu będzie możliwe przywrócenie płynności finansowej firmy, która została ograniczona lub całkowicie utracona wskutek COVID-19. Wystarczy jedynie, że przedsiębiorca wiarygodnie uzasadni, że finansowany z pożyczki kapitał obrotowy wpłynie na przywrócenie, lub w znacznym stopniu poprawi sytuację firmy na rynku, pogorszoną przez COVID-19.

Zakres i warunki wsparcia dla firm

Firmy z Dolnego Śląska mają czas do końca grudnia 2020 roku, by wystąpić z wnioskiem o udzielenie pożyczki rozwojowej do 100 tys. zł lub nawet do 1 mln. zł.


Tabela nr 1 – Pożyczka rozwojowa II – warunki

Gdzie można zgłosić się po pożyczkę rozwojową II?

Wnioski o wsparcie dla dolnośląskich firm przyjmują wyznaczeni pośrednicy finansowi:

Dolnośląski Pakiet Gospodarczy – pozostałe formy wsparcia

Oprócz II edycji Pożyczki rozwojowej, Dolnośląski Pakiet Gospodarczy przewiduje również inne formy bezpośredniego wsparcia finansowego dla mikro, małych i średnich firm mających siedzibę lub prowadzących działalność na terenie województwa dolnośląskiego. Należą do nich:

Więcej artykułów z zakresu finansów i biznesu znajdziesz na naszym Blogu – tutaj.
Serdecznie zapraszamy do lektury.  
AFK Centrum Obsługi Biznesu – Twoje Biuro Rachunkowe Wrocław.

Powrót na górę