Karta podatkowa księgowość Wrocław

Co to jest i na czym polega karta podatkowa?

Karta podatkowa w księgowości wiąże się z opłacaniem stałej kwoty podatku niezależnie od uzyskanego dochodu. Nasze biuro rachunkowe Wrocław oferuje usługi księgowe związane z rozliczaniem karty podatkowej.

Dla kogo karta podatkowa?

Opodatkowanie kartą podatkową to rozwiązanie dla firm zatrudniających niewielką liczbę pracowników, ale nie dla wszystkich. Ta forma opodatkowania ograniczona jest do podatników, którzy prowadzą ściśle określone rodzaje działalności, m.in.:

  • zakład fryzjerski
  • gastronomię,
  • uprawiają wolny zawód, np. lekarz,
  • świadczą usługi edukacyjne, np. lekcje na godziny,
  • świadczą usługi transportowe.

Jakich formalności należy dopełnić przy wyborze karty podatkowej?

Aby objąć działalność gospodarczą formą opodatkowania, jaką jest karta podatkowa, należy złożyć odpowiedni wniosek na formularzu PIT-16 do właściwego urzędu skarbowego, nie później niż do 20 stycznia roku bieżącego. W przypadku zmiany formy opodatkowania na kartę podatkową, podatnik musi złożyć analogiczny wniosek w tym samym terminie. Identyczny termin obowiązuje podatnika, gdy chce zmienić formę opodatkowania z karty podatkowej na inną.

Gdzie można znaleźć pełen wykaz zawodów i stawek karty podatkowej?

W obwieszczeniu Ministra Finansów z dnia 27 listopada 2018 r. (Poz. 1172) w sprawie stawek karty podatkowej obowiązujących w 2021 r. można zapoznać się z pełnym wykazem zawodów objętych kartą podatkową i obowiązującymi w 2021 roku stawkami.

Interesują Cię profesjonalne usługi kadrowo-płacowe we Wrocławiu? Skontaktuj się z nami! Oferujemy m.in. pomoc w rejestracji działalności gospodarczej oraz wdrażamy eksperckie oprogramowanie klasy ERP do zarządzania firmą – enova365 biuro rachunkowe, które usprawni wiele procesów biznesowych w Twojej organizacji.

Karta Podatkowa – Cennik

Karta Podatkowa od 130 zł*

*Powyższa cena jest ceną orientacyjną netto.

Ostateczna wycena usługi zależy od specyfiki działalności przedsiębiorcy oraz ilości przetwarzanych dokumentów.

Jesteś zainteresowany usługą?