Założenie działalności gospodarczej z pomocą biura rachunkowego

Chcesz założyć własną działalność gospodarczą? Pomoc w rejestracji firmy może okazać się nieoceniona, dlatego większość przyszłych przedsiębiorców decyduje się na wsparcie specjalisty z biura rachunkowego. Sprawdź, co możesz zyskać, współpracując z księgowymi oraz jak wygląda cały proces.

Jak wygląda i ile trwa założenie firmy z pomocą specjalisty?

Jeśli zdecydujesz się na własną działalność gospodarczą, ale przerażają Cię wszystkie procedury, które na Ciebie czekają podczas zakładania firmy i w kolejnych etapach, najlepiej jest skorzystać z fachowej pomocy księgowego.

Na samym początku będziesz musiał uzupełnić ważne informacje i dane osobowe, tak aby można było zarejestrować przedsiębiorstwo na Ciebie. W zależności od tego, jaki rodzaj działalności będziesz prowadził, zostanie wybrana określona forma opodatkowania i rozliczania się z Urzędem Skarbowym.

Jeśli pierwszy etap będzie przeprowadzony bez żadnych komplikacji, tak naprawdę w 1-2 dni będziesz już właścicielem własnej firmy. Dlatego tak ważne jest skompletowanie najistotniejszych dokumentów przed pierwszą wizytą w biurze rachunkowym. Jak widzisz, proces nie jest długi, o ile skorzystasz z pomocy przy zakładaniu działalności gospodarczej. Specjalista doskonale wie, jakie kroki poczynić, aby rejestracja nie trwała długo i nie była dla Ciebie obciążeniem.

Początki z prowadzeniem działalności gospodarczej

Dla osoby, która nigdy nie prowadziła własnej firmy, początki mogą być nieco trudne. Regularne rozliczanie przychodów i rozchodów, sporządzanie dokumentacji do odpowiednich urzędów, dostarczanie faktur, a także wiele innych obowiązków mogą na pierwszym etapie przytłaczać. Współpracując z biurem rachunkowym, można odciążyć swoją pracę i zaoszczędzić cenne chwile, aby następnie wykorzystać je na rozwój działalności.

Oczywiste jest również, że w pierwszych miesiącach będą pojawiać się różne pytania związane z prowadzeniem firmy, dlatego obecność księgowego jest bezcenna.

Jakie są zalety zakładania działalności gospodarczej w obecności księgowego?

Głównym plusem współpracy z biurem rachunkowym przy rejestracji firmy jest uniknięcie popełnienia błędów. Niestety nie wszystkie procedury są oczywiste i zrozumiałe dla wszystkich. Wypełnienie dokumentów potrzebnych przy zakładaniu działalności gospodarczej musi być bezbłędne, aby została ona wpisana do CEiDG. Dlatego też na samym początku będzie trzeba zapoznać się z takimi pojęciami jak PKD, CEIDG, PKWiU czy VAT. Przekazując wszystkie obowiązki księgowemu, możemy spokojnie zająć się realizacją zleceń i usług lub opracowaniem pierwszych działań w firmie.

Jak można się domyślić, w trakcie prowadzenia działalności, mogą pojawić się nowe przepisy podatkowe, które będą wymagały od nas małych lub większych zmian. Aby nie musieć skupiać się na nich, wystarczy nieustannie współpracować z księgowym, który będzie regularnie wszystko kontrolował i przypominał o ważnych terminach.

Usługi księgowe we Wrocławiu są realizowane na wysokim poziomie, a każdy klient ma zagwarantowane indywidualne podejście do sprawy. Dostępne dla wszystkich biuro rachunkowe Wrocław jest otwarte w dni robocze i zaprasza zainteresowanych współpracą.

Powrót na górę