Nowoczesne biuro rachunkowe AFK – Centrum Obsługi Biznesu we Wrocławiu

Wraz z informatyzacją i automatyzacją procesów i usług zmieniają się również biura rachunkowe. Te najnowocześniejsze z nich stają się Centrami Usług, oferując już nie tylko usługi księgowe. W sposób kompleksowy odpowiadają na zapotrzebowanie firm zapewniając wszystko, co niezbędne w prowadzeniu biznesu. Tak też działa AFK Centrum Obsługi Biznesu z Wrocławia. W ramach outsourcingu prowadzimy usługi księgowe, kadry i płace, pomagamy przy rejestracji firmy, oferujemy wirtualne biuro, świadczymy obsługę administracyjną oraz wspieramy Klientów  poprzez kampanie promocyjne i reklamę.

Rosnące oczekiwania Klientów biura rachunkowego

W Polce już prawie 65% firm korzysta z usług biur rachunkowych, a liczba ta stale rośnie. Wszechobecna i łatwo dostępna oferta różnych biur księgowych sprawia, że wzrastają również oczekiwania ich Klientów.  O wyborze biura rachunkowego decyduje już nie tylko cena. Ważna dla Klienta jest także merytoryczna obsługa, zwłaszcza w dobie zmieniających się i trudnych w interpretacji przepisów prawa oraz szybka i zdalna komunikacja.

Usługi księgowe w dobie zmienności przepisów prawa

Biuro Rachunkowe AFK ma siedzibę we Wrocławiu. Obsługujemy Klientów zarówno z Dolnego Śląska, jak i całej Polski. Nasze biuro rachunkowe poza bieżącą obsługą księgową oferuje również stały monitoring zmian prawnych z zakresu finansów, podatków i prawa pracy. Takie dodatkowe wsparcie prawne daje naszym Klientom poczucie bezpieczeństwa w prowadzeniu działalności gospodarczej. Szefowie i właściciele obsługiwanych przez nas podmiotów mogą skupić się na swoim biznesie, zostawiając obsługę księgową, podatkową oraz kadrową zatrudnionym w biurze ekspertom.

Postęp technologiczny w zakresie szeroko rozumianej rachunkowości

Aby sprostać stale rosnącym oczekiwaniom Klienta oraz wyzwaniom ustawodawcy, biuro rachunkowe AFK Centrum  Obsługi Biznesu z Wrocławia (AFK COB) stale podnosi poprzeczkę dotyczącą obsługi  i komunikacji. Sprzyja temu szybki postęp technologiczny. Wymusza on wprowadzanie nowoczesnych i innowacyjnych rozwiązań. Zazwyczaj dotyczą one gromadzenia, przetwarzania i przechowywania  oraz przekazywania informacji.

Zdalna obsługa Klienta biura rachunkowego we Wrocławiu

Można śmiało powiedzieć, że biura rachunkowe obsługujące Klientów w sposób tradycyjny nie przetrwają. Nie wystarczy już tylko doświadczenie i merytoryczne przygotowanie do  zawodu księgowego. Teraz dodatkowo w cenie jest czas, którego tak brakuje przedsiębiorcom. Natłok różnych zajęć uniemożliwia im częste wizyty w biurze z każdym dokumentem księgowym lub kadrowym. Oczekują więc od nas zdalnej obsługi i komunikacji, co staramy się zapewnić.

Oprogramowanie ERP wspierające obsługę

Na rynku istnieje bardzo dużo, różnej jakości systemów informatycznych wspierających zarządzanie firmą. Część z nich, jak np. enova356, łączy obie strony – obsługującego i obsługiwanego. Polega to na tym, że biuro rachunkowe (np. AFK COB z Wrocławia) udostępnia swoim Klientom oprogramowanie z wieloma ważnymi funkcjonalnościami, niezbędnymi w prowadzeniu firmy. Dzięki temu cała obsługa zachodzi w obrębie jednego systemu, co zdecydowanie ułatwia komunikację z Klientem. Zaletą skorzystania z udostępnionego przez biuro rachunkowe oprogramowania enova365 jest to, że Klient korzysta z zawsze aktualnego oprogramowania, które uwzględnia dokonywane przez ustawodawcę zmiany w przepisach księgowych oraz kadrowo-płacowych.

Outsourcing kadr i płac we Wrocławiu

Żadna firma nie może istnieć bez działu HR, jeżeli przedsiębiorstwo ma funkcjonować prawidłowo. Specjaliści AFK ds. kadr i płac pomogą Przedsiębiorcy w kwestiach związanych z zatrudnieniem. Prześlą pracodawcy skierowania na badania lekarskie i szkolenia BHP oraz przygotują umowy o pracę i umowy cywilnoprawne. W ramach outsourcingu kadr i płac będą prowadzić również dokumentację pracowniczą wszystkich zatrudnionych w firmie osób. Naliczą wynagrodzenia i przygotują listy płac. Sprawdzą także ewidencję czasu pracy i listy obecności, by w prawidłowy sposób wyliczyć kwoty wynagrodzeń. Pracownicy AFK, na mocy podpisanych pełnomocnictw, skontaktują się z takimi instytucjami,  jak ZUS czy Urząd Skarbowy, przesyłając różnego rodzaju wnioski, deklaracje rozliczeniowe czy wyjaśnienia. Do tego zajmą się kwestią zwolnień lekarskich, ściągną je z portalu PUEZUS i poinformują o nich pracodawcę.  Jeśli nastąpią zmiany w warunkach zatrudnienia czy wynagrodzeniach, specjaliści AFK ds. kadr i płac zadbają o przygotowanie odpowiedniej informacji tak, by Klient mógł ją przekazać swoim pracownikom.

Zakładanie firm we Wrocławiu

Założenie firmy wymaga znajomości obowiązujących przepisów, które ciągle się zmieniają. Do tego trzeba przestrzegać właściwych procedur i zasad, a także dokonać odpowiednich zgłoszeń w Urzędzie Skarbowym, ZUS-ie czy CEiDG. Dlatego też rejestracja działalności gospodarczej może być trudna do samodzielnego przeprowadzenia. Dużo prostszym rozwiązaniem jest skorzystanie z tej usługi, gdy jest się klientem biura rachunkowego AFK. Zatrudniamy doświadczonych specjalistów, którzy posiadają fachową wiedzę na temat rejestracji przeprowadzonej w taki sposób, by złożone w urzędach dokumenty były akceptowane bez zastrzeżeń.

Wirtualne Biuro we Wrocławiu z najmem adresu na siedzibę firmy

Nie wszystkie obsługiwane przez biuro rachunkowe we Wrocławiu firmy stać na wynajem własnego biura. Dotyczy to w szczególności małych i średnich firm, w tym: startupów, informatyków, freelancerów, sklepów internetowych, agencji marketingowych, firm szkoleniowych i rekrutacyjnych. Z tego też powodu biuro rachunkowe AFK zdecydowało podzielić się z Klientami atrakcyjną powierzchnią biurową w centrum Wrocławia oferując usługę tzw. wirtualnego biura AFK. Polega ona na tym, że Klient może wynająć adres na siedzibę swojej firmy. W ten sposób przedsiębiorca zyskuje adres, który może wpisać do swoich dokumentów rejestracyjnych, na stronę www i do materiałów firmowych. Najemca adresu zyskuje również miejsce do doręczeń korespondencji firmowej. Oznacza to, że od momentu rejestracji firmy w wirtualnym biurze AFK, na adres biura będzie dostarczana korespondencja firmy, pocztą lub kurierem. Po odebraniu przez pracownika AFK korespondencji, niezwłocznie powiadomi on właściciela o jej wpływie, wysyłając informację o tym na wskazany wcześniej adres e-mail. Przedsiębiorca może również wybrać opcję skanowania przychodzącej korespondencji.

Wynajem sali konferencyjnej we Wrocławiu

AFK Centrum Obsługi Biznesu we Wrocławiu wynajmuje również sale konferencyjne. Są one profesjonalnie przygotowane do tego, by przeprowadzić w nich szkolenie, rekrutację, czy spotkanie z Klientem. Nasze sale szkoleniowe są przestronne, klimatyzowane, z szybkim dostępem do Internetu. Do tego są wyposażone w nowoczesny sprzęt audio-video niezbędny do prowadzenia profesjonalnej, biznesowej prezentacji.

Wirtualny asystent

Uzupełnieniem usługi Wirtualnego Biura AFK, która polega na odbieraniu i przekazywaniu korespondencji, jest praca tzw. wirtualnego asystenta. Większość firm przenosi swoją działalność do Internetu, w związku z tym nie potrzebuje już stacjonarnego biura, ani etatowych asystentów biurowych. AFK biuro rachunkowe wychodzi naprzeciw oczekiwaniom takich Klientów i proponuje swoje usługi w zakresie zdalnych prac administracyjnych. Na Państwa życzenie obsłużymy korespondencję mailową, odbierzemy telefon w imieniu Waszej firmy, napiszemy i wyślemy pismo do urzędu, zarezerwujemy nocleg lub wystawimy fakturę. Zakres usługi każdorazowo dopasujemy do wymagań konkretnego Klienta.

Marketing i PR

Kolejną usługą oferowaną przez AFK biuro rachunkowe w ramach Centrum Obsługi Biznesu jest marketing i PR. Każda firma, by się rozwijać, potrzebuje spójnych działań z zakresu promocji i reklamy. Potencjalni Klienci muszą dowiedzieć się o istnieniu firmy, że jest profesjonalnym i godnym zaufania partnerem na rynku, czym się zajmuje oraz jakie ma plany rozwoju. Te działania są istotne dla każdego podmiotu, bez względu na jego wielkość. W ramach prowadzonych przez Centrum Obsługi Biznesu AFK usług marketingowych pomagamy w stworzeniu nazwy firmy, logotypu, systemu identyfikacji wizualnej, opracujemy witrynę internetową (stronę www lub stronę sklepu internetowego) oraz prowadzimy kampanie w mediach społecznościowych (np. FB, Instagram, YouTube, LinkedIn) i projekty reklamowe w Google (Google Ads) a także na Facebooku (FB Ads).

Jeśli są Państwo zainteresowani usługami AFK Centrum Obsługi Biznesu (Księgowość, Kadry i Płace, Wirtualne Biuro, Marketing, Rejestracja firmy, Wirtualny asystent) zapraszamy do kontaktu. Pomożemy wybrać odpowiednie produkty i działania dla Państwa firmy.
AFK Centrum Obsługi Biznesu – Twoje biuro rachunkowe Wrocław
Powrót na górę